21:54:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Polgári Engedelmességi Mozgalom az Egyházegyesítésért
... Elejére 2. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. november 02. 07:35 | Sorszám: 67
Történelmi jelentőségű lépést tett Ferenc pápa
A pápa azt is hangsúlyozta, hogy a lutheránus és a katolikus egyháznak
helyre kell hoznia a múlt hibáit, és a kölcsönös megbocsátásra kell törekednie.
... http://marosvasarhelyiradio.ro/hirek/elismerte-a-reformacio-kedvezo-hatasait- ...
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 31. 19:37 | Sorszám: 66
Ferenc pápa elismerte a reformáció kedvező hatásait
... http://gondola.hu/cikkek/103038-Ferenc_papa_elismerte_a_reformacio_kedvezo_ha ...
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 31. 12:24 | Sorszám: 65

... www.facebook.com/erno.szelekovszky/posts/1229888840365162
Szüleink annak idején összevesztek, elváltak, szomorú, de az az ö dolguk, az,
hogy mi ezt az akkori nézeteltérést tovább visszük, vagy nem ez már a mi
dolgunk! Ötszáz év után én azért imádkozom, hogy nekünk sikerüljön kibékülni
és jöjjön létre, a Görögkatolikus, az Anglikánkatolikus egyház példájára a
Reformátuskatolikus Egyház is! Jézussal imádkozom az egységért, mert a mi
Megváltónk azt akarta, hogy: egy akol legyen és egy pásztor!! Jn 10

Hiszek a sokféleségből születő Egységben, Csaba t.
... www.facebook.com/bojte.csaba.98?fref=nf
tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 30. 20:55 | Sorszám: 64
OK, akkor én meg inkább az egyel korábbiban (#59) írtakra vonatkoztam.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 30. 20:50 | Sorszám: 63

Ferenc pápa: "Kérlek, imádkozzatok azért, hogy svédországi utazásom
hozzájárulhasson a keresztények egységéhez!"
... www.magyarkurir.hu/hirek/ferenc-papa-twitter-uzenete-oktober-30-an-73223
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 28. 21:34 | Sorszám: 62
...ez "mondana" akart lenni... és nem a mohamedánokra, hanem inkább a továbbiakban leírtakra vonatkozik.
tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 28. 18:12 | Sorszám: 61
Akikről ő beszélt, azok ma sem erőszakosak, nem robbantgatnak.
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. október 28. 18:04 | Sorszám: 60
Mit monda most szegény Vámbéry?
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. október 28. 17:57 | Sorszám: 59
Idézet:
A mohammedánok nagy többsége erősen hivő, kerűli a vitát a vallás dolgairól.



Minek is vitatkozni... fel a robbanóövet!
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. október 28. 07:33 | Sorszám: 58
Ázsia mindenek fölött vallásos világ. A vallás önt ott életet az emberi élet minden változatába és minden
megnyilatkozásába. Nem éri be azzal, hogy szabályozza a viszonyt a teremtő és a teremtett lény között,
hanem kormányozza a politikai és társadalmi életet is; jelen van mindenütt; beférkőzik az emberi lélek
vágyainak és gondolatainak legtitkosabb rejtekébe; megszabja irányát földi útainknak; törvényeket és
életszabályokat alkot; megtanítja rá az embert, hogyan ruházkodjék, táplálkozzék és viselkedjék, de nem
kevésbé arra is; hogyan egyék, igyék és szeressen, - szóval, a vallás az emberiség boldoggá és nemessé
tételének egyetlen és mindenható eszköze. Már most, ha valaki évekig élt ebben az Ázsiában és Európába
jön, csodálkozik rajta nem kis mértékben, midőn szemébe tűnik egy részről a vallásosság épületének lazasága,
más részről az a törekvés, mely a kormányt, az egyházat és néhanapján a társadalmat is ez alapjában korhadt
és minden eresztékében megingott épület alátámasztására és fenntartására ösztönzi. Ázsiában minderre nincs
szükség. Nem szólva a motazilitákról és e hesdra első századaiban élő többi szabadgondolkozóról, az iszlámban
sohasem akadtak hívei a kételkedésnek és a szabad gondolkodásnak, de még kevésbbé akadnak mostanában.
A mohammedánok nagy többsége erősen hivő, kerűli a vitát a vallás dolgairól. Kivételt talán a siíta molláhk
alkotnak, és rendkívül tanulságosak voltak azok az óráim, melyeket egykor Iszpahánban, a Medresszei Sah
kertjének platánfái alatt töltöttem, hol nyiltan és szabadon vitázhattam a perzsa papokkal a Korán isteni
hagyományairól, a lélek halhatatlanságáról s az effélékről. A más nemzetiségű moszlimok előtt vallás dolgában
a legfőbb elv a ne nyúlj hozzám elve s ha a vallásos hit az erős várából Európába lépünk át, hol évszázadok
óta folyik a harcz a vallás és a tudomány között, hol egy Spinoza, egy Voltaire, egy Gibbon, egy Draper,
egy Buckle és még sok más modern gondolkozó sikerrel munkált közre a vallásosság épületének lebontásában
s a hol az istentisztelet helyébe igyekeznek az embertiszteletet állítani, - különösen szemébe kell hogy
tűnjék az embernek a nálunk uralkodó képmutatás és álszenteskedés. Daczára Strausznak és Renan-nak, daczára
Büchnernek és Huxleynek, a nyugati nép milliói adják ki magukat kereszténynek és zsidónak, holott azt sem
hiszik, hogy van Isten. Hiszen az egyházi férfiak nagy többségét is annyira felvilágosította a modern
tudományosság, hogy ők maguk hisznek legkevésbbé a tanokban, melyeket hirdetnek és védelmeznek s az Ázsiából
Európába jött utazó fel kell hogy vesse maga előtt ezt a kérdést: «Mire való ez a képmutatás? mire való ez
a színlelés és miért hunynak szemet az emberek minden áron ama világosság előtt, melyet kultúrtörekvéseink a
sötétséggel vívott nehéz harczukban megteremtettek és elterjesztettek?» Ez érthetetlen törekvés hevében odáig
jutottunk már Európában, hogy bizonyos irányadó társadalmi körökben követésre méltó erénynek és derék példának
nyilvánítják a képmutatást, a vallási hazugságot és tettetést! Ez a visszásság, majd hogy azt nem mondom: ez a
bűn, ép oly érthetetlen a gondolkodó ember szemében, mint a milyen méltatlan és megszégyenítő a szellemi
vívmányait mindig nagyra tartó nyugati czivilizáczióra nézve. Azokban a körökben, melyek helyeslik és követésre
méltónak hirdetik e szégyenletes magatartást, sokszor halljuk emlegetni, hogy milyen hatalmas befolyása van
a vallásnak az emberiség társadalmi fejlődésére; azt tartják e körökben, hogy a világ egyáltalán nem állhatna
meg e titkos erkölcsrendészet nélkül, mert a társadalom, úgy mondják, még fejlettségének legalacsonyabb fokán,
még vadak közt sem állhat fenn a fetis-e és a totem-e nélkül.

Vámbéry Ármin: Küzdelmeim
... www.facebook.com/ujgurmagyar/posts/1354788901220610:0
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. október 21. 18:55 | Sorszám: 57
Mecsoda pogány csajszi
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. október 21. 09:41 | Sorszám: 56
Restart: keresztény újjászületés.

... http://felvidek.ma/2016/10/a-helytelen-vallasossag-es-az-elbizakodottsag-bira ...
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. október 20. 08:05 | Sorszám: 55
Shintó papnő (szentély körül sepregető miko)
A mondern időkben a legtöbb Mikó részmunkaidőben dolgozik. A mostani
kötelességeik közé tartozik, a szentélyek karbantartása, ceremóniai
táncokon való részvétel, az emberek sorsának megjóslása, vagyis a
jövendőmondás, és a szentély ajándékboltjainak vezetése.
... http://kellysite.gportal.hu/gindex.php?pg=17885754
... www.facebook.com/ujgurmagyar/
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 17. 11:53 | Sorszám: 54
I feel we should make a personal commitment to promoting inter-religious harmony and
to cultivating compassion within ourselves. In our materialistic world money seems all
important, but much more valuable if we want to lead a happy life is to cultivate
warm-heartedness. This is what strengthens the inner peace that anger and jealousy
so easily destroy.
... www.facebook.com/DalaiLama/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 16. 19:28 | Sorszám: 53

... www.facebook.com/csakypal/photos/a.284643765046230.1073741832.284516465058960 ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 15. 19:23 | Sorszám: 52
A vágytól hajt az Igazság tövén ki
  galyak gyanánt a kétely; s minket ösztön
  lök ágról-ágra, a csucsot remélni.
Ez ösztökélt, de biztossá is ez tőn,
  kérni tetőled, Donna, tisztelettel
  még egy homályra fényességet, esdőn.
Tört fogadalmat más jócélu tettel
  lehet-e jóvátenni, ha a Latban
  beléjecsöppent súlya nem veszett el?"
Most Beatrice édes gondolatban
  szikrákat szórt rám szerelmes szemébül;
  s én erőimnek gyeplejét ledobtam
s érzém, hogy pillantásom földre szédül.
... Dante: Paradiso, Negyedik ének
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 15. 08:12 | Sorszám: 51
Munkaszüneti nap lesz nagypéntek – jelentette be Orbán Viktor a Magyarországi Református
Egyház Zsinatának 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett
emlékülésén. 2017, a reformáció emlékéve alkalmas pillanat arra, hogy ezzel a lépéssel a
nagypéntek méltó megünneplését segítsék. Tisztelettel adózunk a reformátusok előtt, akik
részt vettek a harcokban, a sebesültek, üldözöttek mentésében, és azok előtt, akik őrizték
a forradalom és a forradalmárok emlékét, imáikban hordozták a magyar szabadság ügyét és a
gyászolók fájdalmát.
... www.kormany.hu/hu/a-miniszterelnok/hirek/munkaszuneti-nap-lesz-nagypentek
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 12. 21:06 | Sorszám: 50
Én most olyan pénzemberekre vadászok, akik nem akarnak meghalni.
Annyira nem, hogy azért még fizetni is hajlandóak !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 12. 21:03 | Sorszám: 49
Ööö... az én íróasztalom számlákkal, felszólításokkal és hülye orvosi véleményekkel van tele! A szak- és pénzembereket el szoktam küldeni, ha pl. biztosítani akarnak arról, hogy a lakásomat, kocsimat sokkal jobban el tudják adni mint én! Szinte mindig megsértődnek! Nagy élmény ám!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 12. 20:38 | Sorszám: 48
Egyelőre az én íróasztalomon van.
Ott tartok, hogy vadászok pénzemberekre és szakemberekre.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 12. 20:33 | Sorszám: 47
Na jó! Hol az a mikrobi projekt?
(Br. 2%-nál nem fizetek többet!)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 12. 20:29 | Sorszám: 46
A plébános nem segít, de a mikrobiológia igen !
Az öregedés: program.
Ezt a programot kell megfejteni és leállítani.
Azt az igen dícséretes elhatározásodat, hogy nem halsz meg, úgy tudod megvalósítani, hogy beszállsz a mikrobi projektbe !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 12. 18:05 | Sorszám: 45
Naná, hogy nem! Ha szerencsénk van, megöregszünk. Ha nincs, fiatalon meghalunk. Ezen a mikrobiológia, de egyetlen plébános sem segít!
Csekélység, amit mondsz. Én már régen eldöntöttem, hogy nem halok meg, oszt kész! Tudsz-e erre bármit is mondni?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 12. 15:54 | Sorszám: 44
Nagy tévedés !
Azt nevelték belénk a papjaink, hogy a bűneink miatt kell meghalnunk.
Pedig nem: a butaságunk miatt kellett meghalnunk, mert nem ismertük eléggé a mikrobiológiát !
Az öregedés nem sorscsapás, hanem belénk kódolt genetikai program.
Már "csak" ezt a programot kell megfejtenünk és megállítanunk !
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 12. 15:46 | Sorszám: 43
Tudod, hogy kötelező meghalnunk!
Te egy tiszta ember vagy, épp ezért életképtelen a mai világban!
Én is az vagyok, csak más ok miatt.
Te az elkötelezett hited miatt, én pedig a vallással kevert, elkötelezett racionalizmusom miatt!
Nyugi! Mindketten meg fogunk halni!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...